Сумчани хочуть викупити гуртожиток

Раніше ми вже писали про проблемну ситуацію в гуртожитку «Медик-32», що на вул. Прокоф’єва, 32, де деякі мешканці, не дочекавшись обіцяних колишньою міською владою нових квартир, самовільно зайняли восьмий поверх і почали робити там собі житло.

Це з’ясувалося після того, як КП «Електроавтотранс» звернулося до депутатів з проханням віддати їм порожній (як передбачалося) поверх під гуртожиток для водіїв. Це питання вже двічі розглядалося на депутатській комісії міськради з питань законності та коммайна, але депутати поки так і не змогли вирішити, що робити в цій ситуації. З чисто юридичної точки зору, восьмий поверх у гуртожитку на вул. Прокоф’єва, 32, знаходиться у власності міста і офіційно пустує, а то, що встигли побудувати там мешканці, – чистої води самозахоплення, так що ніщо не заважає віддати його «Електравтотрансу». Але чисто по-людськи депутати розуміють, що просто вигнати звідти людей і зруйнувати все те, що вони вже зробили за свої гроші, – теж не варіант.

І ось минулого тижня мешканці гуртожитку самі запропонували депутатській комісії спосіб виходу із ситуації – щоб місто продало ГО «Медик-32» (громадська організація, в яку мешканці організувалися вже багато років назад) восьмий поверх гуртожитку за символічну плату в 1 гривню або передало в довгострокове користування на пільгових умовах. Однак департамент ресурсних платежів міськради виявився категорично проти такого варіанту.

– У 2011 році ГО «Медик-32» вже зверталося з таким же проханням з приводу 1-4-го поверхів, – повідомив директор департаменту Юрій Клименко. – Міськрада дала згоду, був укладений договір купівлі-продажу, але згодом він був у судовому порядку визнаний недійсним. Так що на сьогодні приміщення як і раніше знаходиться в комунальній власності. Позиція департаменту – таке рішення буде незаконним.

У результаті комісія дійшла висновку, що спочатку треба ретельно вивчити всі наявні у цій справі документи, розібратися, хто чим володіє в гуртожитку сьогодні та хто на що претендує, проконсультуватися з фахівцями, а потім уже приймати рішення.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах