Сумчани отримали нервові зриви через забрані у них субсидії

Цієї весни деяким жителям приватного сектора Сум довелося пережити справжній шок – раптово у них забрали субсидії, та ще й зобов’язали виплатити всі, що вони недоплачували за компослуги відповідно до цих субсидій за останні кілька років.
Виявилося, що проблема пов’язана з видачею довідок про склад сім’ї на підставі будинкових книг. Правове управління міськради 14 червня внесло на сесію проект рішення, який, як там сподіваються, може допомогти людям вирішити цю проблему.

А суть її така. У 2010 році міськвиконком прийняв рішення, згідно з яким, якщо в одному приватному домоволодінні зареєстровані і проживають кілька співвласників (дві-три сім’ї) і при цьому рахунки на компослуги у них розділені, кожному з них дозволялося оформити окрему домову книгу. (Таких випадків в приватному секторі досить багато, коли в одному будинку проживають, наприклад, двоє пенсіонерів і їх донька або син зі своєю родиною – хоч всі ці люди і є родичами і живуть під одним дахом, але юридично вони – різні сім’ї.) На підставі цих будинкових книг сім’ї в подальшому отримували довідки про склад сім’ї, які надавали в управління соцзахисту для оформлення субсидій. Але потім відбулися зміни в законодавстві, і в лютому цього року виконком скасував своє рішення від 2010 року. Після цього Центр надання адмінпослуг став видавати людям довідки про склад сім’ї за юридичною адресою, вказуючи в них усіх зареєстрованих, незалежно від того, скільки сімей вони собою являють. Тобто одна довідка по одному домоволодіння. Це призвело до того, що багато сімей втратили субсидій. Мало того, департамент соцзахисту почав подавати на них до суду, щоб стягнути з них субсидії, які вони отримували раніше.

“Через те, що свого часу ми єдині в Україні дозволили людям отримувати субсидії за цими будинковим книгам, і вийшла така колізія, що тепер департамент соцзахисту через суд вираховує з них ці субсидії. На сьогодні у нас вже 24 таких справи, люди з нервовими зривами лежали в лікарні. Ми опрацювали це питання з нашим правовим управлінням і з юристом департаменту соцзахисту і прийшли до висновку, що єдина можливість допомогти людям в цій ситуації – це скасувати скасування того самого рішення виконкому від 2010 року за будинковим книгам, тобто потрібно повернути його назад. Зрозуміло, що знову отримати субсидії по ньому люди не зможуть, оскільки законодавство змінилося, і тепер можна оформити тільки одну субсидію за однією адресою, та й будинкові книги вже скасовані. Але, принаймні, це допоможе людям довести в суді, що раніше вони отримували ці субсидії законно, щоб з них хоча б не вираховували ці гроші. По-іншому вирішити цю проблему ми ніяк не зможемо. Адже це фактично через нас люди виявилися винні в тому, в чому вони взагалі не винні”, – пояснила депутатам на сесії заступник мера Ольга Волошина.

На сесії депутати проголосували за запропонований правовим управлінням проект рішення.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах