Сумчани скаржаться на стадо корів у парку

З настанням тепла сумчани стали активно проводити час на природі. Одні виїжджають за місто, а інші воліють береги річок і озер в межах обласного центру. Купи сміття і кострища стають звичайною картиною після такого «оздоровчого» відпочинку.

– Щоранку я бігаю в Басівському парку, – розповідає сумчанин Андрій. – На жаль, щороку роблю висновок, що сумчани не бережуть невеликі куточки природи в нашому місті, залишають після себе сміття, сліди від протекторів на траві, а часом навіть не гасять багаття. На вихідних у Басівському парку можна побачити ціле паломництво відпочиваючих із машинами. І це при тому, що всюди стоять таблички, які забороняють в’їзд на авто. Чому ніхто цих людей не проганяє, якщо туди не можна заїжджати на машинах? А нещодавно я побачив, що в парку ще і корів випасають! І не одну-дві, а ціле стадо – близько 20 голів. З одного боку, у цьому, начебто, нічого поганого немає, навпаки, корівки рясно удобрюють ґрунт. Але з іншого – це ж парк, який знаходиться під охороною! Наведуть там порядок коли-небудь?

На питання сумчанина відповів директор КП «Зеленбуд» Володимир Лаврик:

– Так, парк знаходиться у нас на обслуговуванні. Але згідно з договором ми лише здійснюємо там прибирання один раз на тиждень, по середах. На ці роботи виділяється 200 тис. грн на рік. Але проблема не тільки в смітті. Останнім часом невідомі почали активно викопувати і вивозити пісок із парку, залишаючи після себе величезні ями. Знаємо ми і про корів, і про невеликий загін для них, який знаходиться в глибині парку. Але що стосується контролю за дотриманням правил перебування на території парку, то питання слід задавати в інспекцію з благоустрою. Це їх безпосередній обов’язок.

Хто повинен попереджати і штрафувати сумчан, які розпалюють в парку відкритий вогонь, смітять і заїжджають на авто? Питання – до заступника начальника інспекції з благоустрою міста Миколи Яковенка:

– На сьогодні підписано договір на патрулювання парків із поліцією. Але вона, на жаль, поки що більше часу приділяє затриманню порушників правил дорожнього руху в місті. Але ми все ж щиро сподіваємося, що поліція не залишить без уваги і підтримки порядку на території парків обласного центру. Що стосується корів на території Басівського парку, то, наскільки я знаю, загін для тварин розташований за його межами. У будь-якому випадку найближчим часом ми цю інформацію перевіримо.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах