Сумчани вимагають притягнути до відповідальності посадовців мерії

“За “бан” петицій – до відповідальності!” – електронну петицію з такою назвою зареєстрував Максим Корнієнко.

“Вимагаємо притягнути до дисциплінарної відповідальності посадових осіб Сумської міської ради, що безпідставно “банили” петиції, та не публікували їх для голосування громадою!

Як стало відомо, посадовими особами Сумської міської ради протягом функціонування у нашому місті системи місцевих петицій неодноразово було допущено випадки неоприлюднення електронних колективних звернень громадян, які жодним чином не порушували визначені вимоги законодавства.

Вимоги до петицій та підстави для їх неоприлюднення визначені ст. 23-1 Закону України “Про звернення громадян”:
“Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.”

Згідно нещодавно прийнятого рішення Сумської міської ради від 25.10.2017 №2692-МР вимоги дещо доповнено: “… а також інформацію, яка містить ненормативну лексику, матеріали та висловлювання, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг, а також конфіденційну інформацію щодо третіх осіб”.

Проте, працівники профільного Департаменту комунікацій та інформаційної політики СМР якимось дивним чином іноді визначали додаткові причини для неоприлюднення петицій (що не закликали до зміни конституційного ладу, не розпалювали расової ворожнечі, не містили ненормативної лексики і т.д.), надсилаючи заявникам відповідь на зразок “за вашим зверненням буде надано відповідь”, “питання буде розглянуте”, “виконати прохання не має можливості” і т.д. без належного обґрунтування причин для відмови у публікації.
Траплялися випадки, коли після повторного звернення чи після винесення питання у публічну площину петиції все ж публікувалися.

Таким чином, самостійно визначаючи долю окремих петицій та перетворюючи їх у індивідуальне електронне звернення громадянина, працівники мерії брали на себе сміливість зруйнувати саму суть електронної петиції, тобто її публічність.

На нашу думку, використовуючи даний механізм “фільтрування” петицій відповідальні посадові особи міськради перевищували свої повноваження та обмежували конституційні права і свободи громадян. Вимагаємо провести службове розслідування та притягнути винних до дисциплінарної відповідальності.

UPD. В доповнення варто було б згадати про постійне порушення законодавчо визначених термінів публікації та розгляду, надання відповідей не по-суті, нерозгляд петицій на засіданнях сесії чи виконкому”, – йдеться у петиції.

Віддати свій голос за таку пропозицію можна тут.

Поділитися в соціальних мережах