СУМЧАНИ ВЗЯЛИСЯ РЯТУВАТИ ЧЕШКУ

Сумчани пропонують надати озеру Чеха та прибережній території (загальною площею близько 40 гектарів) статус об’єкта природно-заповідного фонду. Відповідну електронну петицію зареєстрував Андрій Мішенін.

“Озеро виконує рекреаційну роль зелених насаджень для густонаселених житлових районів, які його оточують. Нас, ініціаторів петиції турбує активна забудова і неналежне використання території навколо озера. Неприпустимим є надання нових земельних ділянок для будівництва в наближеній до озера зоні (котеджна забудова), необхідно вжити заходи для запобігання збільшення антропогенного впливу на озеро і існуючу зону відпочину і збільшити її територіально! Необхідно залишити і утримати буферну зону між забудовою і зеленим кільцем навкруги озера. Наповнити територію об’єктами благоустрою: спортивні і дитячі майданчики, перголи, лави.

Особливу стурбованість викликає стан використання території на південному березі з боку вулиці Замостянської! На південно-східному схилі озера на території колишньої садиби графа Капніста зростають понад 20 дубів віком близько 200 років. В зарослях прибережно-водних рослин і чагарників постійно мешкають види тварин, в тому числі і такі, що підлягають особливій охороні на території області”, – йдеться у петиції.

Підтримати намагання сумчан зберегти улюблену природну зону можна за цим посиланням.

Поділитися в соціальних мережах