Сумчанин поділився досвідом, як оформити біометричний паспорт, не займаючи чергу о 3-й ранку

Сумчанин Євген Гончаренко розповів, як скористався електронною чергою на сайті Державної міграційної служби, щоб оформити біометричний паспорт без простоювання у чергах від світанку. Про переваги та недоліки описав на своїй сторінці у Фейсбуці:

“В цьому пості хочу поділись нашим з Olha Panfilova досвідом по виготовленю біометричного паспорту. Може, комусь буде корисним.
Ми з Olha Panfilova люди зайняті і ліниві, тому стояти в чергах з 3 ранку ми не хотіли і записались через електронну чергу на сайті Державної міграційної служби:
https://dmsu.gov.ua/.

Зайняло деякий час обновляння сайту аби з”явилося вільне місце, а точніше днів три я обновляв сайт і таки відкрився доступний день (пару разів на день обновляв, не сидів сутками, звичайно).

Можливість скористатися електронною чергою є тільки у одному відділенні в Сумах – по вул. Нижньохолодногірська, 6

Після того, як записався в електронну чергу надходить смс, де вказані дата, час та номерок для відвідування. (Смс не видаляємо, показуємо тьоті в паспортному столі потім).

Далі на тому ж сайті знаходимо розділ з платіжними реквізитами, вписуємо свої дані й роздруковуємо.
Вартість виготовлення нетермінового паспорту (типу 20 днів) складає 557,32 грн (+комісія банку).

Йдемо в банк з роздрукованими реквізитами на проплату, де отримуємо чек.

І фінальний акорд – приходите в зазначений день і час на
вул. Нижньохолодногірська, 6 (йдіть у двері справа, кабінет №10).
З собою мати: український паспорт, оригінал ідентифікаційного коду та старий закордонний паспорт (його можна не здавати, але принести треба) і чек за проплату послуги.
В коридорі тепер навіть електронне табло вісить, де висвічує чия зараз черга за номером талончику (Olha Panfilova цього не знала, наприклад).
У кабінеті симпатична тьотя вас фотографує, знімає відбитки пальців і ще ви підписуєте пару заяв.
На все про все у відділенні пішло 10 хв. Не більше. І ніяких з 3 ранку…

Важливий момент з термінами виготовлення – хоч зазначено, що 20 днів, та, ніби, через велике навантаження на якийсь там апарат чи що, чекати на паспорт треба 2-3 місяці (добре, що я покишо нікуди не спішу їхати). Про всяк випадок, разом з іншими заявами вас просять підписати папірець, де ви погоджуєтесь з тим, що вам прийдеться чекати. В черзі на отримання готового паспорту стояла жіночка, яка подавала документи ще в липні…
Перевірити стан оформлення паспорту можна на тому ж сайті ДМСУ. Сказали моніторити стан виготовлення самостійно, а потім приходити у відділення забирати.

А ще про всяк ось телефон гарячої лінії ДМСУ в м. Суми
(0542) 61-01-55

Сподіваюсь, комусь допоможе”.

Поділитися в соціальних мережах