Сумчанин сів у тюрму за вкрадені туї біля центру зайнятості

Не секрет, що дорогі саджанці квітів і декоративних рослин іноді крадуть. Наприклад, недавно в Сумах затримали навіть пенсіонерів із викопаними в дитячому парку трояндами. Далеко не завжди злодії хочуть просто посадити кущик або квіточку у себе. Викопані із землі трофеї найчастіше перекочовують на ринок по вул. Засумській і там продаються за копійки, тому їх купують швидко.

Нещодавно сумські суди розглянули відразу дві такі справи. Перед Сумським районним судом постала жителька с. Підліснівки. Жінка незаміжня, не працює, ніде не прописана. У червні після півночі вона вирушила в центр села, де її увагу привернули клумби біля адмінбудівлі місцевого сільгосппідприємства. Тут були висаджені дорогі лілії, кущики самшиту – а жінка знала, що вони користуються попитом. Вона викопала дві лілії одного сорту, дві – іншого, дев’ять кущів самшиту – і забрала все додому.

По дорозі заглянула ще до сільради – і там вдалося викопати два молодих деревця туї. Відпочивши від нічних подвигів, жінка поїхала до Сум з туями і двома кущами самшиту та швидко продала самшит – обидва куща за 25 грн. З огляду на те, що підприємству кожен кущик обійшовся в 50 грн, а ціна у злодійки була в чотири рази нижче – продаж не склав проблем. Але їй не пощастило – туї привернули увагу правоохоронців, які прекрасно знають, що в домашніх умовах саджанці туї на продаж виростити дуже непросто. Вдома у неї знайшлися інші вкрадені кущі. Всі рослини правоохоронці передали назад власникам.

У суді жінка не заперечувала свою провину – і в якості покарання за дві туї суд її присудив 200 годин громадських робіт.

На саджанцях туї та самшиту спеціалізувався й інший злодій – сумчанин, двічі судимий за наркотики. Увечері в квітні він разом із товаришем переліз через паркан Сумського міського центру зайнятості та викопав сім саджанців туї «Ізумруд» вартістю більше 5,5 тис. грн. Саджанці вони продали за безцінь, гроші швидко закінчилися – і на початку травня вони так само через паркан забралися в садок і викопали 10 кущів декоративного самшиту вартістю понад 900 грн.

З урахуванням того, що підсудний є рецидивістом і крадіжку здійснював разом з подільниками, та ще й з проникненням на чужу територію, Зарічний райсуд засудив його до двох років позбавлення волі. Так що злодійство рослин – не тільки легкий і прибутковий бізнес, а й тягне за собою цілком реальні покарання.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах