Сумчанин відсудив у міської ради більше 10 тисяч гривень

Мова йде про грошові кошти, які виконавчий орган влади в якості відшкодування має сплатити жителю обласного центру за прийняття депутатами місцевої ради незаконного рішення.

Як стало відомо із матеріалів справи, ще у 2008 році Сумська міська рада дала сумчанину «добро» на розроблення проекту землеустрою із відведення у його власність земельної ділянки площею 0,0835 га для будівництва та обслуговування жилого будинку.  Отримавши дозвіл від депутатів, чоловік оформив право власності на землю та, маючи намір у подальшому здійснювати забудову, уклав договори про розроблення проектів відведення земельної ділянки та підведення комунікацій, купівлі-продажу будівельних матеріалів, виготовлення ескізного проекту житлового будинку, будівельного паспорту на забудову тощо. Загальна вартість замовлених робіт та послуг за підрахунками позивача становила 26188, 96 грн.

Проте у 2013 році за позовом Прокурори Сумської області, поданого в інтересах держави, Ковпаківський районний суд  міста Суми скасував рішення міської ради, визнав недійсним та скасував державний акт про право власності на зазначену земельну ділянку.  У відповідь у червні минулого року чоловік звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив стягнути з  Сумської міської ради на його користь заподіяну йому майнову шкоду у розмірі 26 188, 96 грн. Рішенням Зарічного районного суду м. Суми позов частково задоволено і зобов’язано Сумську міську владу відшкодувати жителю обласного центру 11 238,96 грн.

З таким рішенням не погодилися ні позивач, ні відповідач. Перший, звертаючись до суду апеляційної інстанції зі скаргою, просив рішення місцевого суду змінити в частині розміру відшкодування шкоди, а другий взагалі його скасувати та ухвалити нове, яким  відмовити позивачу у задоволенні вимог.

Розглянувши провадження, колегія суддів цивільної палати Апеляційного суду Сумської області відхилила обидві апеляційні скарги і залишила рішення суду першої інстанції без змін. Мотивувала тим, що у зв’язку із прийняттям Сумською міською радою неправомірних рішень позивачу була заподіяна майнова шкода у загальному розмірі 11238 грн. 96 коп., яка складається з витрат, понесених ним на документальне оформлення права власності на земельну ділянку та витрат на підготовку до її забудови і тому відповідно до вимог передбачених ст.77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.1173 ЦК України дана шкода підлягає відшкодуванню відповідачем у справі.

Поділитися в соціальних мережах