Сумчанина посмертно нагородили за мужність

Орден “За мужність” отримала мати загиблого в зоні бойових дій Олександра Буйвала. Нагородження відбулося сьогодні на центральній площі Сум під час урочистостей до Дня Захисника України.

Нагадаємо, Олександра Буйвало – воїн 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади. Загинув у вересні 2014 року внаслідок масованого артилерійського удару російськими реактивними системами залпового вогню «Смерч».

3 вересня 2014 року в районі селища Побєда Новоайдарського району Луганської області по базовому табору сектору угруповання військ Збройних Сил України, в якому перебували в тому числі військовослужбовці 9-ї реактивної артилерійської батареї 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, було здійснено обстріл реактивними артилерійськими системами залпового вогню “Смерч”. Ця система є високоточною зброєю, яка з середини 1990-х стоїть на озброєнні російської армії. В один момент загинули 17 бійців 27-ї бригади, тіло одного з яких фактично до цього часу не було виявлено. У 2017 році під час пошукових заходів на місці воєнного злочину окупантів було знайдено фрагменти тіла українського воїна.

Після проведення ДНК-експертиз у рамках кримінального провадження, яке розслідується за фактом загибелі бійців, підтвердилося, що це старший сержант Олександр Буйвал.

Крім того, у рамках кримінального провадження минулого тижня в районі місця обстрілу було виявлено залишки російської ракети “Смерч”, положення якої дає змогу встановити напрямок та місце з якого проводився обстріл. Правоохоронні органи задокументували та вилучили залишки снаряда як речовий доказ у кримінальному провадженні.

Поділитися в соціальних мережах