Сумська митниця судитиметься з одеськими силовиками за “маски-шоу”

Начальник Сумської митниці ДФС Олександр Гуцал  прокоментував обшуки, що були проведені  на території посту 18 і 19 жовтня, і звинувачення його підлеглих у причетності до корумпованої схеми ввозу товарів.

«Дійсно обшуки були проведені. Але ми вже готуємо цивільні позови щодо незаконних дій посадових осіб Управління захисту економіки Національної поліції в Одеській області .

Також слід додати, що підприємство, яке фігурує у кримінальному провадженні, перерахувало до державного бюджету 80 мільйонів гривень.  Сумською митницею ДФС було проведено оформлення 247 контейнерів за участю співробітників Управління СБУ та Нацполіції у Сумській області.

Крім того, у мене, як у керівника митниці, виникає декілька питань до прес-служби Національної поліції, – говорить Олександр Гуцал. По-перше, в статті стверджується про підміну зразків. Але чи є доказаний судом факт цього злочину? По-друге, дивує факт «оперативності» виходу статті у світ. Тільки о 3:30 ранку були проведені, так звані, невідкладні слідчі дії, а вже об 11 годині інформація була розповсюджена  разом із фотографіями. Одразу ж виникає ряд інших питань: чи є зображені на фото митники  злочинцями? Чи є по даним посадовим особам підозри? Та чи є вирок суду, який визнав їх винними?

Згідно із Законом України ніхто не може бути визнаний винним без вироку суду. Проте, в публікаціях безапеляційно стверджується про причетність співробітників митниці. Дані обвинувачення не мають документального підтвердження факту злочину, а отже є безпідставними»:   sumy.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/271225.html

Нагадаємо, що протягом двох останніх діб оперативники територіальних підрозділів Департаменту захисту економіки і слідчі за підтримки бійців спецпідрозділу поліції «КОРД» НП спільно з прокуратурою Одеської області та прикордонною службою Одеського регіону провели санкціоновані обшуки на території Сумського митного поста, в офісах і складських приміщеннях комерційних структур і в приміщеннях фігурантів справи.

За їхніми даними, на Сумщині була створена корумпована схема  імпорту товарів, до якої причетні митники. Комерційні структури закуповували продукцію (тканину) за кордоном. Для ввезення її на територію України надавали в митні органи фіктивні дані про характеристику товару. Згідно посадових обов’язків митники повинні були перевірити отриману інформацію, проте цього не робили. Спочатку вони нібито робили відбір зразків тканини для аналізу, але насправді для дослідження використовували вже підготовлені зразки. Продукція, яка завозилася на територію України, підпадала під митну ставку 5-8%, а відповідно до проведеного аналізу — під пільгову нульову. Надалі ці відомості вносилися до митних декларацій та товар завозився без сплати податків і обов’язкових митних платежів.

За даними оперативників Управління захисту економіки, за такою схемою на територію України було ввезено понад 300 контейнерів з імпортною тканиною. Попередня сума збитків становить понад 15 млн.  грн.

Джерело: http://xpress.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах