Сумські “махінатори” під прикриттям чиновників хотіли продати 95 метрів землі за 2 мільйони доларів

Від найбільшого забудовника Сум хотіли $2 млн за право збудувати мікрорайон. Навколо скандального вже екс-голови обласного госпсуду Олександра Коваленка спливли нові цікаві факти.

Як ми повідомляли, життя судді Коваленка різко змінилося 1 листопада. Тоді його затримали співробітники САП, НАБУ і СБУ за підозрою у проханні хабара, а саме – квартири у забудовника за нескасування рішення міськради по оренді. Слідство підкреслює: епізод з вимаганням квартири є лише частиною злочинної діяльності, до якої причетний суддя.

Дана історія крутиться довкола шматка землі у Сумах і зводиться до можливості без перепон звести на ній житловий комплекс. 15,5 га по проспекту Лушпи забудовує ПАТ «Сумбуд». Посеред цього масиву є маленька ділянка на 95 кв м, яку орендує ТОВ «Сенс». Саме цією ділянкою, як встановило слідство, представники фірми почали фактично шантажувати забудовника.

Відповідно до отриманих у ході слідства аудіозаписів, Коваленко разом із посередником – юристом і арбітражним керуючим Олександром Мальованим і  співзасновником ТОВ «Сенс» Сергієм Турченком обговорювали, яким чином змусити представників «Сумбуду» викупити корпоративні права ТОВ «Сенс» разом із правом користування вказаними 95 кв м. При цьому спочатку йшлося про продаж ТОВки за $2 млн, потім – за $800 тис. Зауважимо, що слідство вважає Турченка підконтрольною судді Коваленку особою, через яку він фактично володіє часткою у «Сенсі».

Коваленко, як вказує слідство, мав сприяти цьому плану, виходячи зі свого службового становища. Так, у госпсуд Сумської області було подано кілька позовів від імені ТОВ «Сенс» про оскарження договорів оренди і про усунення перешкод у користуванні ділянкою. Задоволення будь-якого із них створює загрозу для здійснення безперешкодної забудови вказаних 15,5 га.

Нагадаємо, що одним із тих, хто сьогодні також активно хоче вплинути на компанію «Сумбуд», є начальник обласного управління молоді та спорту Сумської ОДА Дмитро Лантушенко, який за підозрілих обставин уже отримав елітну нерухомість від однієї з будівельних компаній міста, а також чиновник одного з управлінь Сумської міськради Роман Базіль, відомий тим, що отримав знижку на свою квартиру в розмірі 6 тисяч доларів і сьогодні займається тим, що просуває інтереси приватного ЖЕКу, створюючи для «Сумбуду» штучні трудності в забудові нового мікрорайону.

Джерело: nashigroshi.org

Поділитися в соціальних мережах