Сумські МНСники вчилися працювати з роботом

У Києві, на території державної пожежно-рятувальної частини № 25, під керівництвом інструкторів з Агентства по зменшенню загроз Міноборони США, проходить тренінг для хімічних підрозділів ДСНС України, у тому числі й для представників Сумського підрозділу.

Протягом останнього тижня 15 рятувальників з різних куточків України освоюють нові методи проведення хімічної розвідки з використанням робототехніки — нового сучасного наземного тактичного мікроробота (MTGR). «Роботи, які передали американські колеги хімічним підрозділам ДСНС, характеризуються високою маневреністю на всіх місцевостях. Основне їхнє призначення — розвідка і спостереження. При цьому за допомогою встановлених на платформі пристроїв можна дистанційно визначити рівень забруднення середовища навіть у важкодоступних місцях. При таких умовах зникає ризик для людини отримати поразку хімічно небезпечною речовиною », — кажуть рятувальники.

Суть використання дистанційного приладу полягає в тому, щоб уникнути випадків, коли необхідно пряме втручання. Планується, що отримані в ході навчань знання і практика допоможуть в майбутньому реалізувати їх при підготовці вітчизняних підрозділів хімічного захисту

Поділитися в соціальних мережах