Сумські опозиціонери не дали «протягнути» грабіжницькі тарифи на тепло

Гарячим і непередбачуваним сьогодні видався день для ТОВ «Сумитеплоенерго». Організація-теплопостачальник намагалася «протягнути» грабіжницькі тарифи на тепло, встановивши плату 52,5 грн за метр квадратний.

Втім, орендувавши зал, в якому ледве можуть поміститися півсотні людей, не очікувала, що прийде втричі більше. І що взагалі прийдуть. Передбачалося, що сумчанам не буде діла до підвищення тарифів майже на 60%. Бо «слухання» проходили у робочий день, практично без оголошень та в малому приміщенні.

На практиці виявилося інакше. Активісти, громадськість та депутати від Опозиційного блоку прийшли підтримати сумчан і сказати «ні» обдурюванню жителів обласного центра.

Заступник голови фракції Опозиційного блоку в обласній раді Микола Войтенко попросив працівників «Сумитеплоенерго» покинути приміщення, оскільки, говорить, знає багатьох в обличчя, а вони зайняли чи не чверть зали.

«Питання підвищення тарифів повинні вирішувати пересічні сумчани, а не зацікавлені працівники підприємства, – наголосив Войтенко. – На сьогодні ніяких правових підстав для підняття ціни за постачання тепла в домівки жителів обласного центру немає. ТОВ «Сумитеплоенерго» треба зменшувати втрати у теплових мережах як мінімум до 10%. Мешканці Сум не планують оплачувати вашу безгосподарність та понадприбутки посадових осіб підприємства».

Опозиціонер наголосив, що підняття на 60% тарифів у складний для українців час, не більше, ніж забаганка «Сумитеплоенерго». Бо значно завищені як питомі загальновиробничі витрати, так і втрати у теплових мережах, що сягають 23-28% та перекладаються на плечі споживачів.

Микола Войтенко вже вкотре нагадав керівництву ТОВ «Сумитеплоенерго», що воно не проводить належним чином ремонти тепломереж та систем, не вкладає кошти у цей напрямок з власного прибутку. Натомість тільки латає дірки на трубах за рахунок амортизаційних відрахувань, частину яких направляє на незрозумілі для людей цілі.

Завдячуючи Миколі Войтенку та активістам, монополісти вимушені були дослухатися до думки громади та депутатів. Вони перенесли слухання на вересень, коли жителі Сум повернуться із відпусток. Окрім того, пообіцяли врахувати вимогу присутніх щодо проведення заходу у вихідний день у залі Сумської міської ради та запросити туди депутатів і міського голову Сум.

20786170_1966007700303342_982468598_n

 

Поділитися в соціальних мережах