Сумські перевізники обіцяють повторну акцію протесту

Як ми повідомляли, 7 листопада в Києві під будівлею Міністерства інфраструктури зібралися сотні перевізників, які займаються нерегулярними пасажирськими перевезеннями в Україні. Серед протестуючих були і представники сумських служб — «Сервіс Люкс», «Еліт Експрес», «Престиж Лайн» і «САНАВТО».

«Це була попереджувальна акція, — говорить представник «САНАВТО», — брали участь в ній підприємці з Кременчука, Львова, Полтави, Луцька, Києва. Приїхало більше ста машин з учасниками акції. Ми висунули кілька вимог. Перше — звільнення голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка. Справа в тому, що він сприяє рейдерським захопленням бізнесу нерегулярних перевезень. Торгує дозволами на легальні пасажирські перевезення, причому нерідко продає їх підприємцям, у яких взагалі немає автобусів. Потім заводить перевізника в місто, як це було в Сумах, Львові, і вони за допомогою рейдерських захоплень намагаються забрати бізнес підприємців, що працюють в рідних містах.

Друга вимога — легалізація нашої діяльності і дозвіл перевозити пасажирів на «Мерседесах», на яких ми працюємо. Ми добиваємося цього вже більше десяти років.

Третє — скасування драконівських штрафів. Так, сумське представництво Укртрансбезпеки просто завалило штрафами підприємців-перевізників. Буває так, що інспектори щодня виписують перевізнику по штрафу на кожен його автобус — одна машина працює — 1700 грн., три — 5100 грн., п’ять машин — 8500. Ми вважаємо, що ці перевірки є незаконними, адже перевіряти нас мають право не частіше одного разу на квартал. А ось така «ударна» робота з витіснення нас з бізнесу — пряма директива пана Ноняка.

І четверте — розібратися зі спробою рейдерського захоплення нашого бізнесу. Ви пам’ятаєте, як 3 жовтня молодчики в балаклавах порізали шини в 17 автобусах і в одному розбили лобове скло. Тоді затримали 32 людини, але на наступний день 28 з них відпустили навіть без пред’явлення підозри. Трохи пізніше відпустили і інших — трьох під особисте зобов’язання, а одному в якості запобіжного заходу обрано домашній арешт. Поліція, прокуратура, облдержадміністрація — фактично не діють, не вживають ніяких заходів, щоб цей злочин був розкритий, а винні були покарані.

До нас вийшов міністр інфраструктури Володимир Омелян, якому ми і передали наші вимоги. За його словами, він вже не раз звертався до Кабміну з клопотанням про відставку пана Ноняка і буде звертатися повторно. Але, оскільки є певна процедура, якої необхідно дотримуватися, рішення відразу ж не приймуть».

А ввечері 7 листопада у Фейсбуці з’явилися коментарі Михайла Ноняка: «Сьогодні мені як голові Держслужби України з безпеки на транспорті та Службі в цілому дали найвищу оцінку! Злодії, які обкрадають державу і кожного з нас, в черговий раз вимагають моєї відставки. Це означає лише одне — ми на правильному шляху! На сьогоднішній так званій «акції протесту перевізників» не було жодного легального перевізника, який має ліцензію та сплачує податки! Нелегальні перевізники не хочуть жити по закону, не платять податки, не дають працювати тим, хто платить податки. Більш того, вони не несуть ніякої відповідальності перед пасажиром за його життя і здоров’я! Вони вважають, що можуть тиснути на владу. Сьогодні вони відверто заявили, що не заспокояться, поки не посадять у крісло голови Укртрансбезпеки «свою людину»… І особливо дивує, що окремі чиновники Міністерства інфраструктури відверто й відкрито підтримують нелегалів, нехтуючи інтересами держави і легального бізнесу!».

У відповідь на цей коментар перевізники пообіцяли повторити акцію протесту, але провести її більш масштабно і довготривало.

Джерело: Ваш Шанс

Поділитися в соціальних мережах