Сумські полісмени просять купити їм форму

Сумський міськвідділ Нацполіції знову змушений звертатися до міської влади за фінансовою допомогою.

За останній рік депутати отримують подібні звернення регулярно – поліцейські просять грошей на ремонт своїх приміщень (будівлі міськвідділу на вул. Першотравневій, 21, і опорних пунктів), покупку комп’ютерної техніки, ремонт і заправку службових автомобілів і т. п. За інформацією головного поліцейського Сум Павла Карабути, сьогодні правоохоронна система фінансується державою всього на 20% від потреби, через що багато питань, які потребують оперативного реагування, вирішуються вкрай повільно, пише shans.com.ua.

Цього разу поліцейські просять депутатську комісію міськради з питань законності внести на розгляд сесії питання про виділення міськвідділу грошей на ПММ і покупку форми. Що стосується першого, то, за інформацією Карабути, у цьому році з держбюджету Сумському міськвідділу виділяється тільки 50% необхідного обсягу, а в серпні забезпеченість взагалі становить всього 25%.

Що ж стосується форменого одягу встановленого законом зразка, то на сьогодні нею забезпечені тільки 35% особового складу Сумського міськвідділу поліції, а 247 співробітників забезпечені формою частково або не забезпечені взагалі. І при цьому перспектив вирішення цього питання за рахунок держави – принаймні в найближчому майбутньому – не передбачається. Тому поліцейські просять виділити гроші на форму з міськбюджету. А на 247 комплектів форми потрібно, ні багато ні мало, 800 280 грн (з розрахунку 3240 грн за один комплект).

Як правило, комісія з питань законності майже завжди підтримує подібні прохання правоохоронців. Але ламати голову над тим, де знайти ці гроші в бюджеті, доводиться їх колегам з планово-бюджетної комісії разом із департаментом фінансів міськради. І, судячи з сьогоднішньої ситуації з наповненням міської казни, шансів отримати цю допомогу в нинішньому році у поліцейських, м’яко кажучи, небагато. Що вже говорити про правоохоронців, якщо навіть своїм лікарям місто не може забезпечити формений одяг і
оплатити відрядження.

Звичайно, Законом України «Про національну поліції»визначено, що «органи місцевого самоврядування надають підрозділам поліції фінансові кошти, транспортні та інші матеріально-технічні засоби, необхідні для виконання повноважень поліції», проте законодавцям не варто забувати про те, що поліція все-таки державна структура і повинна в достатньому обсязі фінансуватися з держбюджету.

Поділитися в соціальних мережах