Сумських прикордонників у Росії арештували на два місяці

Українських прикордонників, які минулого тижня зникли на українсько-російському кордоні, арештували на два місяці і, ймовірно, побили при затримання. Про це написав у Фейсбуці помічник голови Держприкордонслужби (ДПСУ) Олег Слободян.

“Прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону з приводу того, як двоє українських прикордонників Сумського загону потрапили до рук російських ФСБ-шників завершилася…. нічим”, – повідомив він.

“Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на запитання та тільки вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий та не містить жодних відповідей на питання, які цікавлять українську сторону”, – додав Олег Слободян.

Він відзначив, що за оперативною інформацією ДПСУ, щодо обох українців у Росії вже відбувся суд, за результатами якого їх арештували на два місяці.

“При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та… злісної непокори працівникам правоохоронного органу”, – пояснив Олег Слободян.

На основі цього він припустив, що українських прикордонників “захопили силою”
“Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні”, – вважає помічник голови ДПСУ.

Олег Слободян також відзначив, що “під час огляду лінії кордону, у місці ймовірної “зустрічі” наших прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів”.
ДПСУ та МЗС будуть разом наполягати на тому, щоб обох чоловіків передали Україні.

Джерело: http://www.bbc.com

Поділитися в соціальних мережах