Сумський лабораторний центр отримав нові повноваження

Державна установа «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» отримала свідоцтво на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.

Атестація лабораторії Державною службою України з питань праці і Міністреством охорони здоров’я у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ, є необхідною умовою, передбаченою Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 1 серпня 1992 р.

Проведення атестації робочих місць дозволить у законний спосіб надати працівникам належні пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці, а також особливий характер праці. Мова йде про пільгову  пенсію, скорочену тривалість робочого часу, додаткову оплачувану  відпустку, доплати працівникам тощо.

«Останнім часом найпоширенішим та найбільш проблемним питанням для представників підприємств була відсутність у нас в області лабораторії, яка мала б право проводити заміри факторів виробничого середовища для атестації робочих місць за умовами праці, – говорить начальника відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Сумській області Світлани ЗАКОРКО. – Відтепер цю проблему вирішено і підприємства та організації області зможуть провести атестації робочих місць не порушуючи чинне законодавство».

Більш детальну інформацію з приводу атестації робочих місць за умовами праці можна отримати, звернувшись до відділу з питань експертизи умов праці, що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Івана Сірка, 10, тел.: (0542) 60-70-76.

Поділитися в соціальних мережах