Синоптиків “на мило”: Сумчани ображені за непопередження про буревій

До буревію, який 1 липня пронісся Сумами та областю, населення було зовсім не готове. Сумчани нарікають на роботу синоптиків: останні не поінформували про можливі погіршення погодних умов та наближення грозового фронту.

«Ми складаємо прогноз на добу вперед, використовуючи супутникові знімки, і 30 червня о 14:00 ми розіслали зведення всім оперативним службам Сум і області, де попереджали, що в другій половині дня і ввечері можливий град, очікуються дощі та грози», – говорить завідувач сектором метеопрогнозів Сумського гідрометцентру Юрій Литвинов.

За його словами, є затверджений список організацій і відомств, які отримують інформацію «під підпис», серед них – Штаб надзвичайних ситуацій, управління ДСНС, дорожники, електрики, енергетики. «Наше завдання полягає в інформуванні оперативних служб, а вони вже в свою чергу повинні сповіщати населення», – пояснює Юрій Литвинов.

Але, не дивлячись на це, ніхто з вище зазначених відомств і структур не надав інформацію сумчанам, у тому числі журналістам, про точний час отримання прогнозу від синоптиків і подальший план дій.

«Це внутрішня інформація, яку ми не маємо права розголошувати» – відповідали одні, інші пропонували зробити офіційний запит, пише 0542.ua.

Але це теорія, а ось практика свідчить про інше: через недбале ставлення до виконання своїх прямих професійних обов’язків ряду чиновників і керівників, люди виявилися «заручниками» ситуації, про яку їх ніхто не попередив. Як результат – матеріальний збиток, нанесений ураганом як приватним домоволодінням, так і комунальним установам, аграрному сектору і лісовому господарству, експерти підраховують досі.

Втім, синоптики Сумського гідрометцентру кажуть, що подібні погодні явища влітку носять локальний характер і можуть повторюватися. Пов’язують це в першу чергу з кліматичними змінами протягом останніх 20 років. За спостереженнями місцевих метеорологів, рівноцінний за силою ураган спостерігався на Сумщині більше 3-х років тому.

Поділитися в соціальних мережах