“Таке життя”: Пенсіонера обдурив “чесний” шахрай

До поліції із заявою про шахрайство звернувся 66-річний житель одного з сіл району. Пенсіонер розповів правоохоронцям, що став жертвою інтернет-шахрая, якому він сплатив 4000 гривень за не отриманий товар.

Зі слів потерпілого, він давно хотів придбати для власного домогосподарства мотоблок. У пошуках вигідної пропозиції чоловік зупинився на інтернет-пропозиції з невідомого сайту, де в комплекті з мотоблоком йшло додаткове приладдя. Ця пропозиція вигідно вирізнялася на фоні стандартних інтернет-пропозицій інших інтернет-продавців. Тож чоловік відразу надіслав свою заявку на цей комплект продавцеві. У відповідь на замовлення він отримав смс-повідомлення про необхідність часткової предоплати за товар. Продавець пояснив таку вимогу державною формою власності організації, яка здійснює продаж мотоблоку. Покупець не вагаючись перерахував потрібну частину коштів на вказаний рахунок та став чекати на товар, коли ж минув термін доставки мотоблоку, зателефонував до продавця. Слухавку взяв чоловік, який відверто розповів покупцю, що його одурили і грошей йому ніхто не поверне. «Таке життя», це останні слова, які почув потерпілий від псевдопродавця.

У поліції за даним фактом вже відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, та розпочали пошук зловмисника.

Поліцейські радять громадянам не довіряти підозріло дешевим інтернет-пропозиціям. А при здійсненні інтернет-покупки, звертати увагу на інтернет історію продавця товару та відгуки-коментарі від інших інтерент користувачів або покупців. Якщо неодмінної умови придбання товару є передплата, вимагати від продавця пакету сканованих документів, які б підтвердили реальність товару та право на його продаж продавцем. Дотримання цього алгоритму захистить інтернет-покупців від втрати кровних заощаджень, та зменшить до мінімуму вірогідність попастись до подібної шахрайської пастки.

Поділитися в соціальних мережах