Техкомісія визнала квартири на вул. Металургів непридатними для життя

За оцінкою технічної комісії, ліва сторона 4-го під’їзду будинку на вул. Металургів, який постраждав від вибуху, повністю виключає можливість заселення мешканців найближчим часом.

Питання про повернення у квартири жителів правого боку під’їзду буде вирішене тільки після того, як фахівці обстежать рівень безпеки переміщення по сходових прольотах. Для об’єктивної архітектурно-будівельної оцінки експертам потрібно від 10 до 14 днів. До 8 січня вони обіцяють прийняти рішення по тих квартирах, які не підлягають відновленню. Якщо раніше мова йшла про 4 квартири у 4-му під’їзді, то на сьогоднішній день їх уже 5.

Сьогодні, 6 січня, під час наради представники міського департаменту соцзахисту, департаменту фінансів та житлового фонду визначили порядок фінансування для постраждалих сумчан. Підняли також питання про подальше розселення мешканців будинку по вул. Металургів.

«Ми розглядаємо питання про фінансування ремонтно-відновлювальних робіт, надання матеріальної допомоги людям. Зараз найголовніше питання – забезпечити постраждалі сім’ї житлом. Уже ведуться переговори з ріелторськими фірмами. Повернутися в свої квартири люди зможуть не раніше, ніж через 2 місяці», – розповів після наради міський голова.

Додамо, що вибух у житловому будинку на вул. Металургів, 24 визнано надзвичайною ситуацією місцевого масштабу. Це означає, що роботи з ліквідації наслідків трагедії можуть фінансуватися з різних джерел: міського, обласного, державного бюджету та фондів організацій.

Нагадаємо, пенсіонера, який підірвав будинок, посадили в СІЗО.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах