У Глухові хочуть відкликати п’ятьох депутатів міськради

У глухівському міському ПК зібрались збори, де голосували за внесення пропозиції до глухівської міської виборчої комісії про відкликання депутатів міської ради сьомого скликання від «Самопомочі» і соціал-демократичної партії Галини Овсянко, Тетяни Михайлик, Юлії Сахошко, Тетяни Смирнової та Тетяни Хроленко.

Головував на зборах депутат облради від БЮТ Віктор Лисенко, що вже само по собі надавало зборам забарвлення не громадської ініціативи виборців, а міжпартійних розбок. Крім того, у залі випадково було багато людей, які так чи інакше мають відношення до приватного підприємця, місцевого бютівця С.Буйкова. Які претензії містян до цих депутатів? «Не виконали свій обов’язок, а саме не надали інформацію до міської ради про щорічний звіт перед своїми виборцями». Саме це, судячи із зачитаної відповіді, стало офіційною причиною для відкликання. Неофіційною – стали звинувачення у тому, що вони перестали підтримувати мера Мішеля Терещенка, відкололись і від так нетривкої промерської більшості. Раніше в число «депутатів-зрадників», яких на думку бютівців треба позбавити мандату, потрапив і самопомічівець Дмитро Белінський, але потім його прізвище зникло з переліку.

За словам головуючого, зареєструвалося більше трьохсот глухівчан, саме стільки їх має бути, щоб збори вважалися легітимними. Але ця цифра трохи збентежила громадськість, багато хто спостерігав за дійством в тому числі і он-лайн. Дехто порахував, що людей з поліціянтами разом було лише 167, інші вказують, що навіть неозброєним оком видно, що людей півзалу. Депутат облради Марія Коняєва висловила занепокоєння у ФБ: «У залі 400 місць. На фото видно, що половина залу і навіть більше пустує… Досить нас дурити!».

Виборці одноголосно погоджувались зо всіма ініціативами головуючого, автоматом затвердили склад ініціативної групи, що включає 53 чоловіка. Тепер потрібно зібрати підписи глухівчан за відкликання. Згідно закону, має бути така кількість підписів, що є «більшою виборчої квоти, але не меншою ніж кількість голосів, поданих за відповідну місцеву організацію партії на місцевих виборах». Зібрати підписи потрібно впродовж 20 днів.

Територіальна виборча комісія перевірить правильність оформлення підписних листів, винесе своє рішення та направить його до ЦВК.

У разі позитивного рішення місця відкликаних депутатів займуть їх однопартійці, які ідуть наступними у виборчих списках від партій. Чи будуть нові депутати підтримувати Мішеля – гарантії ніхто не дає. Як нема і чіткої впевненості, що ініціативу доведуть до логічного завершення.

Та й питань дуже багато у доцільності такого кроку. Що дасть зміна 5 депутатів? Чому мер Мішель не оголосить розпуск всієї міської ради, де у нього давно нема більшості? Як коментують юристи, відкликання за народною ініціативою прописане туманно, процедура заплутана, тому перспектив майже нема.

Джерело: nedelya.info

Поділитися в соціальних мережах