У храмі на Сумщині відкрили музей

За благословенням високопреосвященнійшого Євлогія, архієпископа Сумського і Охтирського, в Іллінському храмі села Угроїди (Краснопільщина) упорядкували музей історії. Його відкриття було приурочене 170-річниці храму, яке громада відзначала в престольний день, 2 серпня, пише ugroedskaya-obs.moy.su.

«Ідея створення музею виникла досить давно. Адже храм має дійсно цікаву історію. В архівах збереглись згадки про мецената – місцевого поміщика Миколу Антонова, трудами і коштами якого була збудована ця святиня, про священнослужителів того часу тощо. У підвальному приміщенні та на горищі храму знайшлося багато старовинних речей. Все це збиралось докупи близько 20 років. Отак, з Господньою допомогою спробували упорядкувати цей історичний спадок і поділитись ним із сучасниками», – говорить настоятель Іллінського храму протоієрей Сергій Зеленський.

Необхідний будівельний матеріал розпочали збирати у вересні минулого року. А у лютому цього року – приступили до робіт по ремонту і оснащенню музейного приміщення. Паралельно – упорядковували музейні матеріали. Через півроку кропітких робіт музей відкрив свої двері для відвідувачів.

Перебуваючи на ювілейних престольних урочистостях, храмову музейну кімнату відвідав владика Євлогій.

Поряд з ексмпонатами, які мають історичну цінність, у музейній кімнаті представлене сучасне життя громади, сформоване у фотолітопис. За бажанням відвідувачів, з ним можна познайомитись, як з фотоальбомів, так і переглянувши фотослайди. Також до ювілейного свята Іллінська громада випустила буклет про сучасне життя парафії, який став частиною новітньої історії храму.

«В подальшому ми маємо намір продовжити пошукову роботу по більш глибокому вивченню історії храму, а також висвітлювати сучасні храмові події», – говорить отець Сергій.

 

Поділитися в соціальних мережах