У парку Кожедуба виділять 40 соток під новий об’єкт

Сумське КУ «Спорт для всіх» звернулося до депутатської комісії міськради із землі з проханням почати оформлення права користування земельною ділянкою в парку ім. Кожедуба під скейт-парк.

Як пояснив директор КП «А.Б.К» Володимир Никоненко, комісія, що займалася цим питанням, прийшла до єдиної думки – скейт-парк повинен бути все-таки на території міського парку ім. Кожедуба: «Це прохання спортсменів. Вони категорично проти варіанту з вул. Холодногірської – там буде пекти сонце та й чимало інших проблемних нюансів. Тим більше, що там будівництво споруд виходить дорожче. Тому зупинилися на парку. До весни нам потрібно оформити земельну ділянку і зробити проект. Щоб з весни міськуправління капітального будівництва вже могло почати роботи».

Однак виявилося, що з місця в кар’єр діяти не вийде. У чому причина, розповіла начальник міськуправління земельних відносин Анна Стегній: «На останній сесії Сумська міськрада виділила нам кошти, щоб ми внесли до держреєстру межі парку ім. Кожедуба. На розроблену техдокументацію були витрачені бюджетні гроші. Якщо міськрада зараз дасть «Спорту для всіх» дозвіл на виготовлення проекту, тоді вийде, що технічну документацію по парку потрібно повністю переробляти. За чиї кошти – невідомо. Якщо ж ми зараз почекаємо, подамо документи на внесення парку до реєстру Національної кадастрової системи (НКС), то в подальшому можна розробити техдокументацію про розподіл ділянки. Тобто «Спорту для всіх» буде виділено свій шматочок в парку, і ці роботи ми зробимо за їхні кошти».

Природно, перше питання, яке з’явився у всіх депутатів, – скільки часу потрібно для оформлення головної зеленої зони відпочинку Сум?

“Ще не знаємо. Техдокументація була зроблена в 2010 році. Зараз її потрібно внести у новий реєстр. Ми вже здали кілька файлів реєстратору. Там не тільки парк, а й інші рекреаційні об’єкти Сум…. коли черга дійде до парку, сказати складно. Тим більше, що у них там поки час від часу щось не працює. Може, до Нового року встигнемо, а може, це займе трохи більше часу. При цьому поки ми проходимо процедуру в НКР, паралельно робити проект землевідведення не вийде, так як в разі внесення парку на публічну кадастрову карту процедура оформлення землі буде зовсім інший – не виділення ділянки в користування, а розділ. Пропоную повернутися до цієї розмови після Нового року”, – зазначила Анна Стегній.

Але депутати вирішили все ж почати оформлення землі та рекомендувати міськраді дати «Спорту для всіх» дозвіл на виготовлення проекту на відведення ділянки орієнтовною площею 40 соток. А якщо ситуація зміниться, пустити їх через розділ ділянки.

Джерело: sportclub.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах