У Пенсійному фонді – токсичні меблі?

Голова профкому медичних працівників Глухова, фтизіатр Вікторія СЕРЕДА провела відкриту лекцію, де зачепила дуже важливу тему легеневих та алергенних захворювань, які виникають внаслідок вдихання хімічних сполук, зокрема формальдегідів з меблів, виготовлених зі штучних матеріалів – таких наприклад, як неякісна ДСП. Присутні задали питання: наскільки безпечними для здоров’я є меблі, якими користуємося, що оточують нас – вдома, на місцях роботи, відпочинку, в дитячих або шкільних установах?

Доповідач рекомендувала укомплектовувати дитячі та класні кімнатами столами, стільцями, шафами й т. ін., виготовленими з деревини або якісної ДСП з класом емісії не нижче за Е1. Дехто згадав про це, коли зайшов до приміщення, де донедавна розміщувався районний відділок Пенсійного фонду, та побачив там столи, від робочої поверхні яких відстала плівка, оголивши «серединку» із згадуваної ДСП, і, водночас, прибравши перепону на шляху виділення шкідливих сполук формальдегіду, які виточує цей матеріал. Де виготовлено ті столи? Хто перевіряв їх якість та відповідність матеріалу державним споживчим стандартам? Чи проводились у Глухові такі перевірки взагалі? У нас багато виробників меблів, у т. ч. й для дитячих установ, але які матеріали вони використовують – один Бог відає.

Гадаємо, громадськості слід звернути на це увагу, причому не якійсь абстрактній, а членам Громадської ради, що збираються розглянути як укомплектовано т. зв. «нову школу», серед іншого, й меблями: партами, стільцями тощо.

Поділитися в соціальних мережах