У прокуратурі нагадали, скільки чиновників, копів і підприємців звинуватили в корупції

Підбиваючи підусумки роботи у 2016 році, прокуратура Сумської області відзначила значне покращення ефективності протидії кримінальній корупції.

Поточного року до суду направлено 67 проваджень (51 – за минулий рік) стосовно 74 осіб. Загальна сума спричинених злочинами збитків становить 10,2 млн грн, з яких відшкодовано 1,1 млн грн.

До суду направлено обвинувальні акти стосовно:
– начальника Регіонального відділення Фонду держмайна України по Сумській області (посада якого віднесена до 3 категорії);
– колишнього директора Сумського НДЕКЦ МВС України;
– 12 працівників поліції (серед них – стосовно керівника Конотопського відділу поліції);
– 3 працівників Сумської митниці;
– 3 працівників Державної пенітенціарної служби;
– 4 працівників Державної фіскальної служби.
За службові злочини До кримінальної відповідальності притягнуто високопосадовців, зокрема:
першого заступника Сумського міського голови (посада належить до 3 категорії);
– директора ТОВ «Міськсумиліфт»;
– директора ТОВ «СКС Консалд».

Слухаються у судах провадження стосовно:
керівника ТОВ «Сервісний центр «Регенерація масел» за фактами забруднення земель, що заподіяло шкоду довкільну та здоров’ю людей, привласнення коштів, які виділені на утилізацію, на загальну суму 2,8 млн грн;
– стосовно службових осіб ТОВ «СКАТ» та заступника начальника УКБ Сумської ОДА про розтрату та привласнення бюджетних коштів на суму понад 1 млн. грн. при виконанні реконструкції котельні Охтирської ЦРЛ.
Складено та направлено до суду 121 протокол про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (за аналогічний період 2015 року – 76). Судами розглянуто 106 протоколів та накладено штрафи на загальну суму 138 тис. грн, що майже в 7 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Так, 5 протоколів складено стосовно міських голів, 1 – голови районної ради, 12 – сільських голів. Суб’єктами вчинення інших правопорушень були депутати місцевих рад, начальник відділу обласної адміністрації.

Слідчими прокуратури розслідується ряд актуальних проваджень, зокрема стосовно колишнього голови правління, а на даний час керуючого санацією ПАТ «Сумихімпром», за фактами розтрати майна підприємства на суму 93 млн грн Підозрюваного оголошено в міжнародний розшук.

Ще одне – за фактом незаконного видобування ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» корисних копалин загальнодержавного значення, понад 90% яких реалізується до Російської Федерації. Прокурором заявлено 2 позови про відшкодування заподіяних збитків та незаконно отриманих доходів на загальну суму 187 млн грн. За клопотанням прокурора судом на майно підприємства накладено арешт.

На половину більше направлено до суду кримінальних проваджень у бюджетній сфері (34 проти 22), більшість з яких з ознаками корупції. За цим показником Сумська область входить у десятку найкращих по державі.

Поділитися в соціальних мережах