У річці знайшли два боєприпаси

Упродовж 30 травня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили мінометну міну та артснаряд.

Зокрема, роменські піротехніки знешкодили у спеціально відведеному місці шляхом підриву 82-мм мінометну міну та 76-мм артилерійський снаряд. Обидва боєприпаси напередодні у місті Ромнах знайшов місцевий мешканець у річці Сулі на відстані 4 м від берега.

Того ж дня о 12:10 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про виявлення підозрілого металевого предмета поблизу села Московського Бобрика Лебединського району. Рятувальники прибули на виклик і встановили, що знахідка – це 300-мм артилерійський снаряд. На нього натрапив місцевий мешканець у лісі на відстані 3 км від житлових будинків.

В обох випадках на місцях виявлення вибухонебезпечних предметів виставлено охорону та надано заявки на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни).

Рятувальники застерігають: роботи з вилучення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн можуть проводити лише піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.  Дії ж громадян при виявленні вибухонебезпечних предметів повинні бути виваженими. Треба пам’ятати, що боєприпасів не можна навіть торкатися, необхідно запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади або безпосередньо до Служби порятунку «101».

Поділитися в соціальних мережах