У суді пояснили, чому відпустили циганку, що ледь не вкрала дитину

Прес-секретар Апеляційного суду в Сумській області Катерина Співак у Фейсбуці роз’яснила, чому суд прийняв рішення, яким було скасовано Постанову слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для жінки, підозрюваної у викраденні дворічної дитини.

«Прийняти інше рішення колегії суддів апеляційного суду не дозволяє законодавство. Кримінальний-процесуальний кодекс, зокрема, ст. 183, ч.2.п. 3 говорить,що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований до раніше не судимої особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п’яти років.

1. Підозрювана раніше не була засудженою.

2. Санкцією статті, за якою вона підозрюється в чиненні кримінального правопорушення, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років.

В свою чергу з боку прокурора не тільки не доведено, а й не надано взагалі доказів, що підозрювана вчиняла будь-які дії з переховування від органу досудового розслідування, перешкоджання проведенню кримінального провадження.

Це було по-перше.

По-друге, у ході апеляційного провадження було встановлено, що підозрювана страждає на психічне захворювання. У 2016 році Рожищенського районний суд Волинської області визнав її недієздатною особою. Це означає, що відносно неї не може здійснюватись досудове провадження у загальному поряду та застосовуватись запобіжні заходи, передбачені Главою 18 КПК України. Іншими словами, застосовуватися запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Відносно неосудних осіб в тому ж КПК , ст. 508, передбачений особливий порядок кримінального провадження. До таких осіб можуть застосовуватися заходи примусового медичного характеру. Зокрема, поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають її небезпечну поведінку.

У органів досудового розслідування була можливість паралельно звернутися до суду з відповідним клопотанням. І тоді особу прямо з під варти помістили б до лікувально закладу», — йдеться в повідомленні.

Поділитися в соціальних мережах