У Сумах для учасників АТО виділять більше грошей

На брифінгу у Сумській міській раді директор департаменту соціального захисту населення Тетяна Масік та директор спеціалізованого центру для учасників АТО Геннадій Лісовенко розповіли, яку допомогу від держави отримують АТОвці. Йшлося про оздоровлення дітей військовослужбовців та забезпечення їх безкоштовним харчуванням у школах та садочках, надання знижки на оплату комунальних послуг, виплати допомоги бійцям, які отримали поранення та ін.

Наразі на обліку в департаменті перебуває 2 521 учасник бойових дій та 46 інвалідів війни з числа учасників АТО. Трьом жителям міста, які сприяли проведенню АТО, встановлено статус учасника війни. 84 громадянам – статус члена сімей загиблих учасників АТО.

Для допомоги АТОвцям у 2017 р. профільною міською програмою передбачено 12,7 млн грн. (у 2016 році – 6,8 млн грн.).

Так, із метою підтримки членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО заплановано 1,2 млн грн. для надання одноразової матеріальної допомоги.

Щомісяця 22 дітям загиблих виплачуватиметься грошова допомога в розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (передбачено 462,8 тис. грн.). До Дня Незалежності України 19 неповнолітніх отримають одноразово по 2 тис. грн.

80 тис. грн. заплановано для оздоровлення в таборах України восьми дітей, батьки яких загинули під час АТО. Для забезпечення супроводу 10 дітей віком до семи років до санаторно-курортних закладів – 50 тис. грн

Як і раніше, сім’ям загиблих надаватиметься 100% знижки при оплаті за житлово-комунальні послуги без обмеження соціальної норми житла та в межах соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами. Нині такою пільгою користуються 54 сім’ї, всього виділено 320,8 тис. грн.

Також на 2017 рік передбачено 240 тис. грн. для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО, які отримали поранення, контузію тощо. 22 особи її вже отримали. Інваліди війни з числа учасників АТО отримають до Дня Незалежності України одноразову матеріальну допомогу у розмірі 1 тис. грн.

Діти учасників АТО (а це понад 1 800 осіб) отримуватимуть безоплатне харчування у дитсадках та школах. При цьому, на відміну від минулого року, харчування здійснюватимуть без урахування доходів батьків.

259 тис. грн. заплановано для організації оздоровлення 700 дітей, батьки яких є інвалідами війни та учасниками бойових дій з числа учасників АТО, в міських таборах.

На надання 100% пільги на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивозу твердих побутових відходів та рідких нечистот, водопостачання та водовідведення сім’ям учасників АТО, які беруть безпосередню участь в АТО, яка надається з вересня 2014 року, передбачено 200 тис. грн.

Закладено кошти і на виконання обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування. Торік з міського бюджету до обласного було перераховано 1,2 млн грн. за пільговий проїзд 1 951 учасника АТО. Нині департаментом соціального захисту населення укладено договори з 17 перевізниками, які забезпечують перевезення учасників АТО.

Вперше в 2017 році передбачено видатки на:

  • медичне забезпечення учасників АТО на суму 536,5 тис. грн., які заплановані по галузі «Охорона здоров’я»;
  • надання матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у сумі 660 тис. грн. (шість осіб її вже отримали на загальну суму 70,8 тис. грн.) ;
  • надання одноразової матеріальної допомоги звільненим у запас учасникам АТО в сумі 820 тис. грн.;
  • надання одноразової матеріальної допомоги особам, які в 2017 році прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, в сумі 198 тис. грн.
Поділитися в соціальних мережах