У Сумах гральні заклади, що фінансують терористів, об’єднує один “роботодавець”

Протягом місяця до Апеляційного суду Сумської області надійшло 13 апеляційних скарг на рішення судів першої інстанції про накладення арешту на  майно підприємств, які фінансово та матеріально забезпечують збройні формування так званих «Луганська народна республіка» та «Донецька народна республіка». І хоч власники майна юридично різні суб’єкти господарювання, проте всіх фігурантів апеляційних проваджень об’єднує одна сфера діяльності – гральний бізнес та один «роботодавець» – ТОВ «Укрлото-Київ», від імені якого вони й ведуть свою діяльність.

Клопотання про  обрання заходу забезпечення кримінального провадження до суду подавала Служби безпеки України, оскільки наразі слідчі відомства ведуть досудове розслідування за фактом фінансування суб’єктами господарювання терористичних організацій, які діють на сході України. Як вже повідомляв апеляційний суд, правоохоронними органами встановлено, що на території Сумської області група осіб з метою фінансового та матеріального забезпечення самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» організували та обладнали мережу гральних салонів під брендом «Золота підкова». Частина прибутку від підпільного бізнесу переправлялася на забезпечення незаконних бандформувань. Кошти терористичним організаціям перераховувалися через електронні гаманці небанківських платіжних систем «ЯндексДеньги» та «KIWI».

Апеляційний суд в ста відсотках випадків залишав рішення першої інстанції про арешт майна без змін, оскільки в судовому засіданні колегіями суддів було встановлено, що слідчі судді обґрунтовано застосовували заходи забезпечення кримінального провадження.

Поділитися в соціальних мережах