У Сумах ловитимуть продавців петард і феєрверків

Поліцейські Сум починають рейди з виявлення недобросовісних продавців піротехніки.

Традиційно напередодні Нового року в населених пунктах активізуються продавці петард та феєрверків. Бажання цих громадян швидко заробити не зупиняє навіть те, що законом забороняється торгівля піротехнікою без ліцензії та продаж її неповнолітнім.

Головне управління Нацполіції в Сумській області нагадує громадянам, що діяльність, пов’язана з виробництвом і торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню. Продаж побутових піротехнічних виробів на ринках, вулицях чи у непристосованих для цього місцях забороняється. Категорично забороняється продавати або передавати таку продукцію особам, які не досягли відповідного віку: 12, 16 або 18 років – у залежності від класу феєрверків.

Правоохоронці попереджають власників спеціалізованих точок про відповідальність за збут таких небезпечних товарів неповнолітнім. У разі виникнення сумнівів щодо віку особи, продавцю спеціалізованої точки необхідно вимагати підтверджуючий документ.

Законодавством передбачена відповідальність за такий вид незаконної діяльності. Відповідно до ст. 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів, повідомляє Відділ комунікації ГУНП в Сумській області.

pm494image002

pm178image001

Поділитися в соціальних мережах