У Сумах люди скандалять через розширення кладовища

Цього тижня у Сумах розпочалися роботи на центральному цвинтарі – розширення Алеї Слави.

Валентин Гапов, мешканець вул. 20 років Перемоги, 3 каже: “Тут нічого не можна робити. Тут підвали, від церкви хода. Тут все старінне. Все дрибижжить, коли крази їдуть. Вібрація страшна, запах. Герої не винні, але і ми не винні”. 

Він разом із сусідами вийшов протестувати, розповідає UA:Sumy.

“Ми проти того, щоб цей забор наш зносили. Це наша територія, як придомова. Тим більше кладбище під вікнами. Дітям немає де  гулять. Білизну  ніде повісить. Або  хай виселяють звідси і зносять і хай дадуть хоть по кубатурі квартири чи шось таке”, – говорить Зоя Сіпун

Посунути на метр бетонний паркан мають за проектом. Замість цього дерев`яного паркану, що відгороджує кладовище, тобто Алею слави,  від будинку, що прилягає до цієї території має постати 3-метрова стіна.

Розробили проект   3 роки тому. За словами керівника проекту  – вартість робіт майже півтора мільйона гривень.

“Тут буде котлован, фундамент,   забор – стіна символічна. Нічого не зміниться. Всі роботи виконують на території кладовища.  На стіні будуть надписи. Буде метал війни. Ну це великий символізм”, – каже керівник проекту Вадим Дубодєлов.

Завершити роботи мають до холодів.Чи безпечне таке сусідство –відповідає санлікар.

“Повинно бути витримано вимоги санітарно-захисної зони , яка в населених пунктах становить 300 метрів. І 100 метрів для закритих кладовищ.  Для територій, які історично склалися, норми менш жорсткі. Це кладовище вважається закритим. А чим небезпечно розташування кладовищ поблизу будинків – тим, що продукти розпаду можуть потрапити до водоносних горизонтів. Ми користуємося водою більш глибоких водоносних горизонтів і продукти розпаду туди потрапити не можуть”, – говорить Валентина Тищенко, начальник управління Держпродспоживслужби у Сумській області.

Цей будинок і кладовище 2 сотні років тому проектувались як одне ціле.

” В исторических записках  – это богодельня. Оно включено в единый комплекс Петропавловского кладбища и отвод земельного участка был связан с этой территорией. Кроме церкви самой должна была быть богадельня, где жили сумчани, которые не могли обеспечить себе дальнейшее существование”, – говорить Володимир Биков.

“Нове житло – це дуже важко і величезне навантаження на бюджет. У такій ситуації з`являється маса прописаних родичів.  Там буде ливнева каналізація, вся волога буде виведена з двору, буде піднято двір, паркувальна зона зроблена, а квартири вже ж люди хай ремонтують самі, що стосується підвального приміщення  – все це буде зроблено. Все це буде зроблено в цьому році”, – говорить Володимир Войтенко.

Поділитися в соціальних мережах