У Сумах мерія досі не розрахувалася за скульптуру Голубничого

За виготовлення контактної скульптури Володимира Голубничого її авторам досі не повернули гроші.

“Скорохода” встановили у червні 2016 року, біля Легкоатлетичного манежу у Сумах, приурочивши до 80-річного ювілею Олімпійського чемпіона. За кілька місяців її зняли та сховали у Манежі для подальшого зберігання. У лютому цього року автор скульптури забрав її до Харкова, бо за роботу не заплатили.

«Ця скульптура зникла з легкоатлетичного манежу. І, звісно, спортивну спільноту хвилює, особливо спортсменів-ходаків, цікавить питання скульптури. Ця скульптура повністю копіює нашого земляка. Тому дуже хотілося б, щоб ті, хто мають відношення до скульптури, дали б роз’яснення з цього питання», – говорить Володимир Яковлев, тренер СДЮШОР В. Голубничого.

До кінця цього року скульптуру мали повернути. Гроші, які винні автору за роботу, – 300 тис грн. За словами архітектора Володимира Бикова,  наразі фінансування він не отримав:

“Крім того, що  якісь негаразди з документами, з розрахунками. Скульптору телефонують, пропонують свої послуги за 20 тисяч зробити розрахунки. Це до мінус 300 тисяч».+

23 грудня у Манежі відбудуться Всеукраїнські змагання на призи Володимира Голубничого, де атлетів при вході мав би зустрічати «бронзовий» скороход.

 «Зараз, я думаю, що кошти отримані. Ми тільки зараз вирішуємо питання, де його встановити. На мою думку, було б логічно встановити на стадіоні «Авангард»», – говорить мер Олександр Лисенко.

На честь дворазового Олімпійського чемпіона зі спортивної ходьби, почесного громадянина міста Суми Володимира Степановича Голубничого названа дитяча спортивна школа та сумський легкоатлетичний манеж. Також про нього згадують у музеї Олімпійської слави Сумщини.

Виготовили скульптуру з частини пам’ятника Леніну, якого, після зняття з постаменту на майдані Незалежності, оселили на Дуровщині, та якого розібрали на шматки у лютому 2014 року.

Поділитися в соціальних мережах