У Сумах оголосили карантин

Як ми повідомляли, 10 вересня на вулиці Герасима Кондратьєва (поблизу аеропорту) водій авто збив собаку, хворого на сказ. Аби не спричинити транспортного колапсу, чоловік відтягнув його на узбіччя.

Наступного дня він звернувся за допомогою до медичного закладу, адже зрозумів, що контактував з невідомою твариною (собака практично кинувся під автівку). Пса перевірили у лабораторії Держпродспоживслужби в Сумській області. Фахівці діагностували сказ.

«На адміністративну територію, де відбувся спалах цієї інфекції, накладені обмеження. Тобто забороняється виїзд тварини з території без дозволу ветеринарної служби. Також заборонено проведення громадських заходів, включно з виставкою тварин, і таке інше», — говорить Віктор Науменко, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області.

Наразі відловлюють безпритульних тварин, які могли заразитися, а домашніх чотирилапих вакцинують.

Власники котиків та собачок можуть і самі діагностувати симптоми цього захворювання у своїх улюбленців. Тим самим вберегти себе від смерті. Перша ознака сказу — тварина втрачає орієнтацію у просторі, у неї з’являється хитка хода. Потім наступає параліч нижньої щелепи та активне слиновиділення. Згодом змінюється поведінка (тваринка агресивна).

Наразі у районі аеропорту ввели карантинні обмеження.

Джерело: sts.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах