У Сумах пройшли перші собачі перегони

Днями біля озера Чеха в Сумах стартували перші в місті собачі перегони. 50 учасників із собаками могли позмагатися в дисциплінах «канікрос», «дог-скутерінг», «байкджорінг» і «картинг».

Канікрос – це біг із собакою, коли собака біжить попереду власника, допомагаючи йому. Байкджоринг – їзда із собакою на велосипеді, коли собака або дві біжать попереду велосипедиста, допомагаючи його руху. Скутерінг – їздовий вид спорту на скутері, рушійною силою якого є собаки. Картинг – собака (зазвичай великих порід) тягне візок, в якому знаходиться спортсмен.

Даний вид спорту в усьому світі часто використовується, щоб тримати їздових собак у формі поза сезоном, коли відсутній сніг. У свою чергу ці дисципліни ділилися для їздових та не їздових порід собак, а також класифікувалися за віком і статтю. Дистанція на цих перегонах становила 3 км.

У гонках брали участь люди старше 18 років, собаки в бігу – старше 12 місяців, у колісних видах – старше 18. Серед учасників цих змагань були як багаторазові чемпіони України та Європи, так і спортсмени-аматори.

На гонки приїхали позмагатися учасники з Києва, Харкова, Змієва, Ірпені, Дніпра. Організатори перших «Травневих гонок» у нашому місті – Національний клуб північних їздових порід, ГО «Клуб їздового спорту України» і зооветеринарний центр «Планета тварин».

«Я часто піднімаю питання про те, що не завжди тварини, які мають власника, щасливіші за їхніх бездомних побратимів. А все через неграмотність людей, які заводять собаку і не розуміють, що з нею далі робити. Не займаються вихованням, не займаються соціалізацією, не дають можливості тварині отримати необхідне фізичне навантаження. Садять із собою поруч на диван і годують, годують, годують. Скільки ви знаєте собак, яких ніколи не спускають з повідка? У яких немає можливості весело побігати у своє задоволення? А є ще породи, для яких біг – це покликання (аски, самоїди, маламути). І ці породи стали неймовірно популярні! Але, виключно в ролі плюшевої іграшки. Щоб якось змінити цю гнітючу ситуацію, ми попросили Національний Клуб Північних Їздових Порід організувати в нашому місті показові змагання по їздовому спорті з собакою», – розповідає організатор змагань, директор ветеринарного центру «Планета тварин» Олександра Баканова.

bez-nazvanyya

bez-nazvanyya-8

bez-nazvanyya-7

bez-nazvanyya-6

bez-nazvanyya-5

bez-nazvanyya-4

bez-nazvanyya-3

bez-nazvanyya-2

bez-nazvanyya-1

Джерело: vsisumy.com

Поділитися в соціальних мережах