У Сумах промишляють вигадливі “онуки”

Протягом минулих вихідних, зловмисники, використавши відому шахрайську схему з «онуком», який нібито скоїв злочин, домоглися того, що змусили двох пенсіонерів з Сум віддати їм усі заощадження.

Вранці на стаціонарний телефон 68-річної жінки зателефонував невідомий чоловік, та назвавшись онуком, повідомив «бабусі», що вчинив злочин, травмував людину, і сам в результаті потрапив до поліції. Тепер «онуку» загрожує кримінальне покарання, якого втім, можна уникнути, якщо оплатити потерпілому лікування. Тож «онук» попросив стареньку, щоб та зібрала вдома всі наявні гроші, і передала їх чоловікові, якого він пришле. Пенсіонерка зробила все, що їй було наказано, і 2 500 гривень передала невідомому молодому чоловікові біля одного з банків по вулиці СКД.

Наступного дня подібний злочин було вчинено і стосовно 79-річного жителя обласного центру. Вранці йому на стаціонарний телефон зателефонував шахрай, який також назвався онуком та повідомив, що приймаючи участь у спортивних змаганнях, він випадково серйозно травмував свого партнера. Тепер, аби врятувати тому життя, терміново потрібні гроші на лікування. Старенький злякався за долю «онука», зібрав вдома 11 000 гривень та передав їх з рук у руки шахраєві біля дверей власної квартири.

Лиш після того, як справу було зроблено, чоловік зателефонувала родичам та зрозумів, що його одурили.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочала розшук злочинців.
Правоохор

Поділитися в соціальних мережах