У СУМАХ ШАХРАЙ ПОВЕРНУВ ГРОШІ ВСІМ ЖЕРТВАМ

Ковпаківський райсуд виніс вирок шахраю, який примудрявся прямо на вулиці розводити літніх людей на гроші. Та так, що ті не відразу помічали пропажу.

Неодноразово судимий (4 терміни, в цілому – 18 років) гастролер із Хмельницька після чергової відсидки прибув до Сум. Грошей у нього не було, але за роки перебування в місцях позбавлення волі він придбав навички акторської майстерності, якими й скористався для отримання легкої наживи.

Він вибірково підходив до вибору жертви. Це були люди похилого віку. Шахрай підходив до пенсіонерів і заявляв, що вони нібито підняли гроші, які він тільки-но тут втратив. Пенсіонери заперечували це, але злочинець наполягав на своєму, нікуди їх не відпускав і вимагав показати вміст кишень, в іншому випадку погрожував поліцією. Він був переконливий, і в літніх людей не виникало ніяких сумнівів, що перед ними людина, яка втратила гроші.

Як правило, літні люди не хотіли витрачати час на очікування поліції й добровільно діставали гаманці для перевірки. Шахрай брав до рук гроші, перераховував, потім вибачався і повертав гаманець або вдавав, що поклав їх туди. Потім сам же клав гаманець у кишеню жертви. При цьому частину суми він миттєво звертав пальцями і залишав у себе в руці. Після чого швидко йшов. Будучи в шоці від ситуації, потерпілі сумчани не відразу здогадувалися перевірити, чи всі гроші повернув незнайомець. Таким чином з квітня по листопад 2016 року йому вдалося здійснити цілий ряд подібних злочинів.

На судових засіданнях було заслухано 11 потерпілих. І це тільки ті, хто звернувся до поліції. Суми, які були у них викрадені, коливаються від 320 до 3600 гривень. Примітно, що підсудний компенсував збитки всім потерпілим, у результаті чого вони підписали мирову угоду і просили суд пом’якшити вирок. З огляду на це, Ковпаківський райсуд засудив досвідченого шахрая лише до двох років обмеження волі.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах