У Сумах супермаркет оштрафували за неправильну рекламу м’ясного делікатесу

Головним управління Держпродспоживслужби в Сумській області при здійсненні контролю законодавства про рекламу в одному з супермаркетів м. Суми розміщено рекламу про знижки цін на товар, а саме: «При купівлі цілої ноги хамону знижка 50%». Зазначена реклама не містить відомостей про дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, що є порушенням вимог ч.5 ст.8 Закону України «Про рекламу».

За порушення законодавства про рекламу до суб’єкта господарювання було застосовано штраф в розмірі: 5083,00 грн.

В той же час управлінням захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області отримано звернення споживача, в якому йшлося про те, що споживач, в тому ж супермаркеті, з урахуванням цієї реклами, мав намір придбати хамон, який на ціннику мав позначення «Пелета на кістці».

В отриманні зазначеної рекламою скидки йому було відмовлено. Підставою для відмови було те, придбаний споживачем товар (Палета на кістці) не є хамоном. Не погодившись з доводами суб’єкта господарювання, споживач звернувся за допомогою до Держпродспоживслужби.

В ході проведення позапланової перевірки було встановлено, що зазначений харчовий продукт має не повне позначення найменування на ціннику. Так, відповідно до маркування, нанесеного на сам виріб товаровиробником, данний харчовий продукт має назву: «Хамон Серена. Палета на кістці». Вказане є порушенням п. 21 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, п. 5 Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства, п. 16 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами. Тобто, суб’єкт господарювання свідомо, під час пропонування продукції споживачу, надавав у нечіткий, незрозумілий або двозначний спосіб інформацію, необхідну для здійснення свідомого вибору.

Такий спосіб надання інформації про продукцію, відповідно до ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів» є нечесною підприємницькою діяльністю як така, що вводить в оману.

За результатами перевірки винну особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

Поділитися в соціальних мережах