У Сумах відкрили майстерню з виготовлення вітряків

У Сумах відкрили експериментальну майстерню з виготовлення вертикальних вітроенергетичних установок. Вітряки для всієї України конструюють троє товаришів.

Ініціатором створення нового виробництва став Андрій Логвін – ідея майструвати альтернативу традиційним джерелам енергії з’явилася у хлопця під час служби в АТО. Наразі експериментальна майстерня у Сумах виготовляє вітряки потужністю від 600Вт до 5кВт.

«Пристрої з більшою потужністю ще не випробовували, – кажуть хлопці. – Власноруч конструюємо генератори аксіального типу, які збираються на неодимових магнітах і дозволяють нашим установкам працювати навіть при малому вітрі – 4-5 метрів на секунду».

Наразі вертикальні вітряки у Сумах популярністю не користуються, констатують підприємці. «Установки, які ми збирали, встановлені у Києві, Львові та Очакові, – розповідають хлопці. – На виготовлення одного вітряка нам потрібно 20 днів».

Вертикальний вітряк встановлюється протягом одного дня, розповідають майстри. «Такі установки можуть працювати навіть на балконах житлових будинків, оскільки не займають багато місця і не створюють зайвого шуму, – пояснюють хлопці. – Наш вітряк окупиться протягом 4-х років – до того ж є можливість підключитися до зеленого тарифу”.

Поділитися в соціальних мережах