У Сумах відкриють Центр ресурсної підтримки інклюзивної освіти

Уряд визначив, як будуть створені і будуть працювати центри ресурсної підтримки інклюзивної освіти в Україні. Таку постанову прийняв на засіданні Кабмін.

Центри підтримки з’являться в Україні вперше. Вони будуть забезпечувати навчання вчителів шкіл і фахівців інклюзивної-ресурсних центрів (ІРЦ), підвищення їх кваліфікації. Крім цього, установи проводитимуть аналітичну роботу. Тобто визначати, як впливає раннє втручання на розвиток дитини з особливими освітніми потребами, як визначити кращу програму розвитку для дитини і т. п. Також будуть враховувати побажання батьків. Наприклад, за вибором місця і форми навчання.

Центри розмістять у кожній області на базі інститутів післядипломної педагогічної освіти. Їх підтримка буде доступна протягом усього року. «Створення подібних центрів сприятиме підвищенню якості інклюзивного навчання. Ми прекрасно розуміємо, що підтримка в інклюзії потрібна не тільки дітям і батькам, а й педагогам», – зазначила гендиректор директорату інклюзивного та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова. Вона додала, що центри підтримки збиратимуть інформацію про стан інклюзивної освіти та розробляти програми підвищення кваліфікації для педагогів ІРЦ. До складу центру підтримки інклюзивної освіти будуть входити п’ять чоловік – завідувач та методисти.

Поділитися в соціальних мережах