У Сумах встановили вірменський хачкар

Урочистості з нагоди відкриття пам’ятного знаку вірменського народу хачкара відбудуться у неділю, 18 листопада, о 12:00 у сквері «Дружба» (навпроти пам’ятника жертвам Чорнобиля).

Хачкари («хач»– хрест і «кар» – камінь) – меморіальні пам’ятники вірменського народу, що не мають аналогів у світовому мистецтві. Основний елемент усіх хачкарів – хрест, який символізує християнську віру. Однак орнаменти, що його оточують, можуть бути різноманітними: гранат, виноград, птахи, звірі, розп’яття тощо. На території Вірменії можна побачити тисячі хачкарів, але не знайти двох однакових. Перші хачкари були створені багато століть тому. Їх ставили, щоб увічнити якусь важливу подію. В хачкарах закарбовані радість і смуток народу: перемога над ворогом, весілля, народження чи смерть людини. Хачкар став символом національної самосвідомості, частиною великої кам’яної книги Вірменії, сторінками якої є його кам’яні плити, стіни храмів і церков…

Зараз хачкари можна побачити в багатьох країнах світу, де є вірменські громади. У 2010 році вони були занесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, на вересневій сесії Генеральної асамблеї ООН Вірменія була серед 13 країн (плюс Білорусь, Бурунді, Куба, Іран, Казахстан, М’янма, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Судан, Сирія і Венесуела), які проголосували проти включення до порядку денного пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України». Тоді за проголосувало 68 країн. Тож питання все-таки було включене в порядок денний.

Поділитися в соціальних мережах