У Сумах вимагають безоплатного проїзду для інвалідів

Безоплатний та безлімітний проїзд інвалідів у маршрутках міста Суми вимагає встановити автор електронної петиції Москаленко Костянтин.

“Те, як деякі водії маршруток дозволяють собі поводитися з інвалідами, вирішуючи, чи пускати їх до маршрутки, чи не пускати, неприпустимо! Вимагаємо ввести безоплатний та безлімітний, тобто без обмеження по кількості пасажирів, проїзд осіб з інвалідністю всіх груп а також осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю) у маршрутках міста Суми.

Отже згідно Постанови КМУ від 17 травня 1993 р. N 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та Постанови КМУ від 16 серпня 1994 р. N 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 354» особи з інвалідністю та пенсіонери за віком мають право на безоплатний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену та таксі) та приміських маршрутах.

Також Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” в ст.38-1 гарантує наступне: “Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) … на безоплатній основі.

Також зазначаємо, що «Пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування, відповідно до Закону України «Про транспорт» (232/94-ВР ). У даному випадку постанову Кабінету міністрів №354 від 17 травня ніхто не змінював і не скасовував, і змін в закон «Про транспорт» ніхто не вносив, і разом з тим, приватні транспортні підприємства не виконують вимоги норм законів перечислених вище. Разом з тим ст. 22 Конституції України, говорить, що «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Таким чином, транспортні підприємства перевізників порушують права осіб з інвалідністю та пенсіонерів.

Ми відстоюємо права осіб з інвалідністю на безкоштовний проїзд, посилаючись не лише на закони, але ще й на практику інших областей, де особи з інвалідністю мають можливість їздити у міському транспорті без жодних перепон”, – йдеться у петиції, яку можна підписати прямо тут.

Поділитися в соціальних мережах