У Сумах виявили дві однакові вулиці

В історії Сум вже були ситуації, коли відразу дві вулиці носили однакові або схожі назви, але розташовувалися в різних районах обласного центру. І тоді депутатам доводилося перейменовувати одну з вулиць.

На останній сесії Сумської міськради депутати, навпаки, включили в межі обласного центру ще одну вулицю Академічна. Правда, ненадовго. Виявляється, у зв’язку з передачею у 2015 році частини земель Красносільської сільради Сумам, до них віднесли і «Університетський житловий масив» у районі СНАУ, в якому була вулиця Академічна. Але така вулиця на той момент у Сумах уже була – у районі вул. Петропавлівської. На ній була розташована Українська академія банківської справи та її бібліотека. Тому вул. Академічну з Університетського масиву в межі Сум не включили. І її жителі виявилися в підвішеному стані. Начебто вони вже відносяться не до Червоного села, але й не до Сум. У той же час Красносільська сільрада вже не має повноважень для зміни назви вулиці. Тому вирішальне слово в цій ситуації залишилося за містом.

У результаті міськуправління архітектури і містобудування підготувало і завізувало проект про необхідність включення ще однієї вул. Академічної в межі Сум. По ньому після включення вулиці в межі Сум управління архітектури проведе за всіма правилами перейменування. І тоді цю вулицю можна буде включити до реєстру назв вулиць обласного центру. А також, що значно важливіше, – у словники держреєстру речових прав на нерухоме майно. Якщо ж цього не зробити, у жителів вуличного двійника залишиться маса проблем з оформленням і переоформленням права власності на нерухоме майно, реєстрацією проживання, спадщини, і не тільки.

Депутати не стали зволікати з прийняттям рішення. Але поцікавилися, а чи не можна відразу і перейменувати нещасливу вулицю, щоб ще більше не затягувати питання? Однак представники архітектури відповіли, що зробити це неможливо: «Необхідно оголосити процедуру, зібрати пропозиції від жителів, а потім уже приймати рішення». Так що, в яку вулицю перетвориться Академічна-2 – стане відомо трохи пізніше.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах