У Сумах з’ясували обставини, за яких на даху лікарні помер робітник

Триває розслідування нещасного випадку, що стався у головному корпусі Сумської міської клінічної лікарні, – тоді робітник ФОП впав із даху під час проведення ремонту карнизу. Перевірку проводить спеціальна комісія Управління Держпраці у Сумській області.

Фахівцями Держпраці встановлено факт виконання ФОП  робіт на даху лікарні без дозволу органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері промислової безпеки та охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки. А саме, верхолазних робіт, що виконуються на висоті 5 метрів і більше. Це є порушенням вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Підприємець знехтував необхідністю проведення навчання та атестації працівників із питань охорони праці, які  пов’язані з виконанням робіт на висоті. Також на момент перевірки ФОП не надані підтверджуючи документи про проходження робітниками медичного огляду. Це є грубим порушенням вимог законодавства, особливо для суб’єкта господарювання, який спеціалізується на проведенні робіт підвищеної небезпеки, та може стати ймовірною причиною травмування робітників.

До речі, працівникам ФОП не проводяться інструктажі з питань охорони праці, зокрема щодо безпеки виконання верхолазних робіт, ні під час прийняття на роботу, ні періодично.

У зв’язку з виявленими порушення, підприємця попереджено про необхідність негайного зупинення робіт, а саме верхолазних та робіт на висоті.

Джерело: http://sumy.dsp.gov.ua/

Поділитися в соціальних мережах