У Сумах збудують нову зону відпочинку

Хоча на вулиці ще морозно, сумські підприємці вже замислюються про майбутній літній сезон. Вони почали звертатися до Сумської міськради з пропозиціями закріпити за ними колишні або дати можливість облаштувати нові зони відпочинку на берегах місцевих річок і озер.

Одну таку пропозицію розглянула міська депутатська комісія по землі на минулому тижні. Йшлося про вул. І. Сірка, 2 (Д. Коротченка). За словами головного міськархітектора Андрія Кривцова, ця територія в перспективі повинна стати завершенням еспланади – з набережною, пішохідно-транспортною розв’язкою і мостом через Псел. Однак підприємець все одно хоче взяти цю досить велику проблемну ділянку – у 1,3 га – і облагородити. А пізніше навіть готовий взяти пайову участь у комплексному благоустрої на цьому місці.

Дали слово і самому підприємцю: «Зараз там кущі, а в темну пору доби страшно ходити, тому що немає освітлення. Тут були випадки нападу на дівчат і крадіжки. Ми ж хочемо привести територію в порядок, зробити доріжки, освітлення, поставити лавки, урни. Щоб було не страшно ходити берегом річки і було де залишити сміття. І у нас, до речі, вже є приклад подібної території тут же, уздовж берега – «Гриль-парк». До нас там було брудно, справжнє засилля наркоманів! А ми зробили доріжки, встановили дитячі майданчики, розбили безкоштовну футбольну коробку, волейбольний майданчик – зараз люди там цивілізовано відпочивають. І тут ми хочемо зробити так само – зробити замощення тротуарною плиткою (приблизно 2000 кв. м), висадити газони, дерева… А в зимовий час готові чистити тут сніг, проводити прибирання».

“Замість тротуарної плитки в таких зонах відпочинку все-таки хочеться бачити щось більш природне – можливо, гранвідсів, як у сквері на Покровській площі”, – тут же запропонували депутати. І підприємець не проти. У нього є свій досвід в цій справі: «Ми вже практикували доріжки з круглих спилов дерева. Такі кругляши – і зручні, і що може бути ще ближче до природи?»

Але як бути, якщо через рік несподівано зміниться ситуація і тут розгорнеться будівництво? В ініціаторів зони відпочинку є відповідь і на це питання – вони готові підписати гарантійний лист, і в разі будівництва оперативно згорнути майданчик. Але все-таки сподіваються, що міст будуватимуть років через 10, не раніше…

У підсумку комісія рекомендувала питання про розробку паспорта прив’язки нової зони відпочинку розглянути на сесії міськради, правда, з обов’язковим зазначенням – при зміні містобудівної ситуації заявник зобов’язується провести демонтаж і звільнити територію від розміщених на ній тимчасових споруд протягом місяця.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах