У Сумах зупинили роботи на підприємстві

Комісійна перевірка АТ “НВАТ “ВНДІ компресормаш” встановила на підприємстві 65 порушень.

За результатами контрольного заходу підприємство попереджено про необхідність негайного зупинення робіт 37 одиниць електроінструменту, що складає майже весь наявний електроінструмент на виробництві, передає прес-служба Управління держпраці у Сумській області.

За результатами перевірки фахівцями управління було встановлено відсутність у підприємства дозволу на виконання верхолазних робіт. Існуючі ж дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки мають термін дії до 21.12.2016 р. Станом на 15 грудня поточного року, останній день перевірки, проведення експертних робіт, за результатами яких отримуються зазначені дозволи, не були розпочаті. Це означає, що за відсутності відповідних дозволів, починаючи з 22 грудня 2016 року, роботодавець повинен заборонити й не допускати експлуатацію та виконання тих робіт, на які закінчився термін дії дозволів. Що у свою чергу призведе до зупинки роботи підприємства.

Також у ході перевірки було виявлено нехтування необхідністю проведення контрольного огляду газового господарства відповідальною особою підприємства, що є порушенням правил безпеки систем газопостачання.

Суб’єктом господарювання не забезпечено проведення опосвідчення стану електроустановок  згідно з правилами й нормами. Підприємством допущено проведення періодичної перевірки електроінструменту, який використовується на виробництві, з порушеннями.

Також поза увагою державних інспекторів не залишилася й недостатня забезпеченість необхідними засобами захисту працівників підприємства, які обслуговують власні електроустановки до та понад 1000 В.

Крім того, було зафіксовано недодержання трудового законодавства в частині надання щорічних відпусток, порушення строків виплати заробітної плати працівникам підприємства та інші порушення.

Тож у результаті проведеної перевірки до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу притягнуто 6 посадових осіб, у тому числі директора АТ “НВАТ “ВНДІкомпресормаш”. Загальна сума штрафних санкцій склала 2 380 грн. Наразі виникає питання стосовно відповідності займаній посаді посадових осіб служби охорони праці суб’єкта господарювання, які допустили порушення законодавства з охорони праці та промислової безпеки.

Поділитися в соціальних мережах