У сумській мерії радять, що робити під час агресії психічно хворих

Після кількох резонансних надзвичайних ситуацій, що сталися з вини психічно хворих громадян, департамент соціального захисту Сумської міської ради інформує , як діяти у випадку насильства в сім’ї та агресивних дій осіб з ознаками психічного розладу або в разі виникнення загрози таких дій.

У відповідності до Закону України «Про Національну поліцію» щодо осіб, які мають ознаки вираженого психічного розладу і створюють реальну небезпеку оточуючим або собі, може здійснюватися поліцейське піклування, наслідком якого є передання цих осіб відповідному закладу. При цьому, передбачає, що у невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням злочину, що загрожує життю осіб, які знаходяться у житлі або у іншому володінні, поліція може проникнути до житла чи іншого володіння особи без вмотивованого рішення суду.

У випадках, коли одержані відомості дають достатні підстави для обґрунтованого припущення про наявність у особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих, може бути проведено психіатричний огляд особи без її усвідомленої згоди. Рішення про проведення такого огляду приймає лікар-психіатр за заявою родичів особи, яка підлягає психіатричному огляду, лікаря, який має будь-яку медичну спеціальність, інших осіб, якщо ця заява містить відомості, що дають достатні підстави для огляду. У невідкладних випадках заява про психіатричний огляд особи може бути усною і рішення про його проведення приймається лікарем-психіатром самостійно, а огляд проводиться ним негайно.

Поділитися в соціальних мережах