У Сумській ОДА не хочуть паніки через сибірку

Як ми вже повідомляли, нещодавно в селі Миропілля Краснопільського району  було зафіксовано випадок захворювання на сибірську виразку. Хворобу підтвердили у овець, трупи яких знайшли поблизу місцевої школи.  Це питання обговорювалося під час відеоселекторного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

«Всі необхідні заходи першого реагування вже вжиті, можливо їх потрібно буде поширити і на навколишні населені пункти, особливо на прикордонні. Всупереч усім викривленим даним у засобах масової інформації, наразі підстав для паніки немає», – наголосив заступник голови Сумської ОДА  Микола Подопригора.

Також була розглянута ситуація в області щодо африканської чуми свиней.

За словами начальника управління безпечного харчування, продовольства та ветеринарії Головного управління Держспоживслужби в Сумській області Віктора Науменка, на даний час область благополучна щодо профілактики африканської чуми свиней, проте ситуація в Україні  продовжує  загострюватись в порівнянні з минулим роком.

«Сьогодні маємо 78 випадків АЧС (71 – домашні, 7 – дикі) в 19 областях. Дуже гостро склалася ситуація  у сусідній Полтавській області, що становить  загрозу занесення захворювання на територію нашого регіону. Із аналізу проведеної роботи  по обстеженню 75 свиногосподарств на предмет ступеню біозахисту було виявлено 39 об’єктів, в яких відсутній закритий режим роботи. Білопільський район, із 6 господарств незабезпеченими є 3; далі відповідно – Буринський 4/2, Глухівський 2/1, Конотопський 4/2, Краснопільський 7/2, Лебединський 11/8, Липоводолинський 8/8, Недригайлівський 1/1, Охтирський 5/5, Роменський 8/6 та Шосткинський 1/1», – доповів Віктор Науменко.

Поділитися в соціальних мережах