У Сумській ОДА розповіли, чи загрожує регіону африканська чума свиней

За словами заступника голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, профілактичні заходи щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней на території області наразі залишаються актуальними.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко доповів, що наразі наша область благополучна щодо африканської чуми свиней, але ситуація в Україні залишається напруженою. З початку року на території держави зафіксовано 70 випадків хвороби. В тому числі загрозу для епізоотичної безпеки Сумщини становлять факти виявлення АЧС у сусідніх Полтавській та Харківській областях, а отже вимагаю від усіх відповідальних структур вжиття превентивних заходів.

Оскільки основними причинами виникнення захворювання на африканську чуму свиней є порушення правил біобезпеки, зокрема наявність засобів захисту, ветеринарно-санітарного догляду та дотримання закритого режиму роботи фермерських господарств, члени комісії наголошували на необхідності облаштування санпропускників, які є лише у половини господарств.

Поділитися в соціальних мережах