У Сумській виправній колонії порушують права засуджених

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представниками громадськості здійснили моніторинговий візит до Сумської виправної колонії (№ 116). Вони вивчили стан дотримання прав людини у закладі.

У ході візиту моніторингова група встановила, що, незважаючи на проведення ремонтних робіт в окремих гуртожитках, деякі житлові, виробничі та побутові приміщення знаходяться у неналежному стані. Дах кількох житлових приміщень потребує ремонту.

Відвідані штрафні приміщення, призначені для утримання порушників встановленого режиму, також знаходяться в неналежному стані. У них недостатньо природного освітлення, немає доступу до свіжого повітря, санвузли вимагають ремонту. Окремі камери зазначених приміщень за нормами площі фактично розраховані на утримання тільки трьох осіб, але в них встановлено по шість ліжок.

На виробництві установи виявлено порушення правил охорони праці – засуджені не використовують засоби індивідуального захисту і практично не забезпечуються спецодягом. Працевлаштовані на виробництві особи не знають розміру свого заробітку, а також не володіють інформацією про кошти, які з них стягуються.

Хоча медична допомога засудженим у цілому надається на достатньому рівні, багато нарікань у моніторів викликав стан більшості приміщень медичної частини, що потребують ремонту, і якість ведення медичної документації, у тому числі медичних карт осіб, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Прогулянковий дворик медичної частини знаходиться в занедбаному стані.

Під час візиту також вивчалося питання надання медичної допомоги ВІЛ-позитивним особам, які відбувають покарання у зазначеному закладі. На час візиту на обліку в колонії знаходилося 7 таких осіб, з яких двоє отримували відповідну терапію.

Звіт за підсумками моніторингового візиту буде направлений в Міністерство юстиції України із зазначенням виявлених порушень та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

144

999

888

Джерело: gorod.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах