У Сумському районі жінку покусав скажений кіт

У селі Кіндратівка Сумського району помер кіт, хворий на сказ. До цього він устиг вкусити жінку із маленькою дитиною на руках.

315

Пані Наталя приїхала на вихідні до родичів у село. Розказує: збиралась погодувати кота, як він раптово накинувся на неї, почав дряпати та схопив за палець

Жінка показала жахливі фото укуса, за медичною допомогою їй довелося їхати аж у Суми, за 40 кілометрів від Кіндратівки. Тепер же Наталія лежить у лікарні, а вдома на неї чекає маленька дев’ятимісячна дитина. Жінка каже: добре, що хоч на дітей кіт не кинувся.

До трагічного інциденту кота вдома не було 3 дні, коли прийшов – вів себе дивно. Аби покарати тварину за укус – кота закрили у сараї. На ранок його знайшли мертвим.

«Подивилися — а він вже мертвий. Ми його зарили, а потім ядізналася, що його потрібно везти на експертизу. Знайшла адресу і повезна», — розповідає пані Наталія.

Експертиза показала – кіт хворий. Сказ – смертельно небезпечна хвороба, переносять тварини. Аби врятувати село від епідемії сказу, там ввели карантинні міри на 2 місяці. Усіх тварин мають щеплювати від сказу.

«Всі тварини отримають щеплення від сказу. На сьогоднішній день вакциною забезпечені», — коментує в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Сумському районі Євген Лазоренко.

Мешканці ж кажуть: у них обробили дише двір, де мешкав скажений кіт. Більше, жодної дози вакцин не отримали. У селі – це не перший випадок сказу, місяць тому забили скажену лисицю. Скільки ще тварин можуть бути хворі – невідомо. Для людей же – вакцини в наявності.

“В області на сьогодні є дана вакцина, розподілено 250 доз. Вакцина безкоштовна, це централізовані заходи», — говорить начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Бутенко.

Головне – вчасно звернутися до лікаря. Якщо вкусила тварина, домашня чи бродяча: чимдуж мчіть у лікарню, тварину запам’ятайте.

«Якнайшвидше потрібно звернутися до лікарні. Рану потрібно промити, обробити, і зробити щеплення», — розповів завідувач травмпункту ЦМКЛ №1 Володимир Сухоставець.

Сказ можна вилікувати лише вчасною вакцинацією, іншого шляху врятуватися немає. Якщо почнуть проявлятися симптоми хвороби, від того часу людину врятувати від смерті майже неможливо.

Джерело: http://sts.sumy.ua/

Поділитися в соціальних мережах